ADALETTEN YOKSUNUZ

ADALETTEN YOKSUNUZ

SP Trabzon il gençlik başkanı Furkan Kocagöz, Doğu Türkistan’da yaşanan insanlık dışı olayları gündeme getirmek için Arsin ilçesinde gençlerle birlikte basın açıklaması yaptı. 

Toplantıya Arsin Saadet Partisi ilçe başkanı Hayri Çelik, Arsin Belediye başkan adayı Osman Mollahüseyinoğlu ve Arsin STK temsilcileri de iştirak etti. Adaletin herkese lazım olduğunu ve vazgeçilmez insan haklarının başında geldiğini hatırlatan Saadet Partisi il gençlik başkanı Furkan Kocagöz, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Aralık ayı denildiği zaman akıllara “İnsan Hakları” gelmektedir ve insan hakları denildiğinde de yine akıllara; genelde dünyamızın ve özelde ülkemizin ihtiyaç duyduğu en hayati kavram olan ”ADALET” gelmektedir. Binlerce yılın bilgeliği bize şunu öğretti ki; adalet devletin temeli ve özüdür.

Adaletten ve hukuktan saptığımız ölçüde kendimizi bir belirsizliğe ve karanlığa mahkûm ediyoruz demektir. Yetmiş yıldır Çin kontrolü altında bulunan ve Türkiye’nin iki buçuk katı büyüklükte yüzölçümüne sahip olan Doğu Türkistan’da da Müslümanların durumu içler acısıdır.  

Yeryüzünde huzur ve barış isteniyorsa, tüm mazlumların ve tüm mazlum coğrafyaların kurtuluşu isteniyorsa, mutlaka ama mutlaka tüm İslam Ülkeleri, ABD, İngiltere, Avrupa Birliği ve İsrail güdümünden uzak politikalar üretmek zorundadır. ABD ile stratejik ortaklık hiçbir İslam ülkesine fayda getirmez. Dünyanın herhangi bir yerinde bir insanımızın haksızlığa uğramasını istemiyorsak bunun yolu D-8’in canlandırılmasından, D-60’ın ve D-160’ın kurulmasından geçer.” Dedi.