AKSA ARSİN’DE YOĞUN ÇABA SARF EDİYOR

AKSA ARSİN’DE YOĞUN ÇABA SARF EDİYOR

Elektrik dağıtım şirketlerinin ve AKSA'nın arıza ekipleri, vatandaşların daha rahat, daha kolay ve daha kaliteli bir hizmet alması amacıyla çalışmalarına, kar kış demeden zor şartlar altında aralıksız devam ediyor. Kar ve rüzgar nedeniyle oluşabilecek elektrik arızalarının mağduriyet yaşatmaması için yoğun çaba gösteriyor.


Ülke genelinde etkisini giderek artıran olumsuz hava koşulları yüzünden enerji arzında sıkıntılar yaşanıyor. Arızalara anında müdahale eden ekipler, kar yağışının kısa sürede yolları ulaşıma kapatması ve ekiplerin arazide can güvenliğinin tehlikede olması nedeniyle özellikle kırsal bölgelerde onarım çalışmalarında ciddi aksamalar oluyor.

Sabahın ilk ışıklarından itibaren onarım çalışmalarına başlayan ekipler, araçla gidebildikleri noktalara intikal ediyor. Aracın ulaşmadığı alanlara ise sırtlandıkları merdivenle metrelerce karı yara yara ilerleyen ekipler arızanın bulunduğu bölgeye zor şartlarda ulaşarak, metrelerce yükseklikteki elektrik direklerine kimi zaman tırmanarak kimi zaman ise sepetle çıkarak arızayı onarmak için yoğun çaba sarf ediyorlar.

Arsin’in özellikle yüksek kesimlerinde etkisini gösteren kar yağışı elektrik kesintilerini de beraberinde getirdi.  AKSA ekipleri zor şartlar altında kesintilere müdahale ediyor.

Özellikle ilçemizin yüksek kesimlerinde etkisini gösteren kar yağışı Arsin’in Atayurt mahallesini etkisi altına alarak, ulaşım güçlüğü yaşatıyor.

Şiddetli kar yağışından etkilenen elektrik tellerinde hem onarım hem de ağrıca çalışması yapılıyor.


Ülkenin bazı kesimlerinde kar kalınlığı yer yer bir metreye ulaşırken, kar ve fırtına yüzünden zaman zaman elektrik direklerinin yıkılıyor, iletim hatları kopuyor. Bu duruma bir de havaların soğuması üzerine elektriğin aşırı miktarda ısınmada kullanılması da eklenince arıza sayılarında artış yaşanıyor.

AKSA ekipleri, kar, heyelan, ağaç devrilmesi ve zorlu araziye rağmen elektriksiz kalan vatandaşların mağduriyetini gidermek için yoğun çaba sarf ediyorlar.