Altı Bin Hemşire İş Sahibi Olacak!

Altı Bin Hemşire İş Sahibi Olacak!

Özel Trabzon Kuzey Sağlık Meslek Lisesi Kurucu Başkanı Tuba Karvar, 6 bin 409 Hemşire Yardımcılığı, Ebe Yardımcılığı, ve Sağlık Bakım Teknisyenliği alanından mezun personelin İŞ-KUR vasıtasıyla istihdam sağlanacağı müjdesini verdi.

Özel Trabzon Kuzey  Sağlık Meslek Lisesi, kurulduğu günden bu yana hemşirelik bölümünden çok sayıda öğrenci mezun oldu. Sağlık alanında birçok eleman ihtiyacını karşılayan Özel Trabzon Kuzey Sağlık Meslek Lisesi, yine bu alanda istihdam sağlamaya devam ediyor. Okul kurucusu Tuba Karvar, son yaptığı açıklamada İŞ-KUR tarafından 6 bin 409 hemşireye istihdam sağlanacağını duyurdu. Karvar okulunu da tanıtarak yaptığı konuşmada, “Özel Kuzey Eğitim Kurumları olarak 2012 yılında hizmete başladık. 


Günümüze kadar hemşirelik bölümünden çok sayıda öğrenci mezun ettik. Mezunlarımızın çoğu çeşitli hastanelerde hizmete başlamıştır. Aynı zamanda çeşitli üniversitelerde ve çeşitli bölümlerde lisans hayatını sürdüren öğrencilerimiz mevcuttur.  Bu bölümleri açarken devletimizin Hemşire Yardımcılığı, Ebe Yardımcılığı ve Sağlık Bakım Teknisyenliği alanlarına istihdam sağlayacağına emindik. Dolayısıyla yapılan son açıklamada bizim hedeflerimizin ne kadar doğru olduğunu gözler önüne sermiştir. Devletimizin yapmış olduğu son açıklamada 6409 Hemşire Yardımcılığı, Ebe Yardımcılığı, ve Sağlık Bakım Teknisyenliği alanından mezun personelin İŞ-KUR vasıtasıyla istihdam edileceği açıklanmıştır. Başvurular 4 Ocak 2019 tarihinde sona erecektir. Mezun olan öğrencilerimiz başvurularını İŞ-KUR’dan ya da www.iskur.gov.tr adresinden yapabilirler” şeklinde konuştu.