AÖF SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

AÖF SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

AÖF sınav sonuçları yarın mı açıklanır? Ne zaman açıklanacak?

AÖF sınavının ardından bir hafta geçti ve "AÖF sonuçları ne zaman açıklanacak?" sorusu sıklaştı. Soru ve cevapların açıklanmasıyla birlikte alacağı puan hakkında az çok fikir sahibi olan öğrenciler tam sonuçlara bir an evvel ulaşmak istiyor.

2018-2019 ylının ilk AÖF sınavı 24-25 Kasım tarihleri arasında gerçekleşti. Soru ve cevaplar birkaç gün içinde belli olurken şimdi sıra sonuçlarda... Sınava giren yüz binler aradan geçen 1 haftanın ardından "AÖF sonuçları ne zaman açıklanacak?" sorusuna yanıt arıyor.

AÖF SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

AÖF sonuçları için Anadolu Üniversitesi'nden yapılan bir duyuru yok. Geçen yıl vize sınavı 9 gün sonra açıklanmıştı. Bilindiği üzere Anadolu Üniversitesi sonuçları ne geç 20 gün içerisinde adayların erişimine açıyor.

VİZE SINAV SONUÇLARINA İTİRAZ EDEBİLİR MİYİZ?

Sınav sonuçlarına ilan edilme tarihinden itibaren üç iş günü içerisinde itiraz başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu süre geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.

MAZERET SINAVINA GİRİLEBİLİYOR MU?

Sınav giriş belgesinde belirtilen yer ve tarihte sınava girmeyen ya da giremeyen öğrenciler için başka bir yerde veya zamanda mazeret sınavı yapılmaz. Her ne sebeple olursa olsun sınav hakkının saklı tutulması mümkün değildir.