ARSİN KÜLLERİNDEN DOĞDU!

ARSİN KÜLLERİNDEN DOĞDU!

Ekonomik sıkıntılar ve borçlar yüzünden  3.ligden düştükten sonra fesih edilen Arsinspor’un yerine kurulan Arsin Futbol Kulübü ilk sezonunda şampiyonluğa çok yaklaştı!

ARSİN KÜLLERİNDEN DOĞDU!

Geçtiğmiz sezon 3. Ligden düştükten sonra ekonomik  ve borçları nedeniyle  fesih edilen Arsinspor’un yerine kurulan Arsin Futbol Kulübü bu yıl başladığı ikinci amatör kümede nağmalup şampiyonluğa koşuyor. Önceki gün Arsin ilçe stadyumunda karşılaştığı  en yakın rakibi Yıldızlıspor’u tek golle geçerek aradaki puan farkını 7’e çıkaran Arsin Futbol Kulübü mutlu sona emin adımlarla ilerliyor. Bu yıl adeta küllerinden doğan Sarı-Siyahlılar en kıza zamanda profesyonel lige dönmenin hesaplarını yapıyor.

SON MAÇIMIZA KADAR MÜCADELE EDECEĞİZ

Teknik Direktör Fatih Turan’ın sistemli ve disiplinli çalışmanın meyvelerini  aldıklarını belirterek, “Yeni kurulan bir takımız kolay değil yeni bir takımla lige başlamak ve şampiyonluğa koşmak. Sakatlıklar zaman zaman bizi çok zor durumlara düşürdü ama kadrodaki her futbolcumuz sahadaki arkadaşını aratmadı. Aynı disiplinle son maçımıza kadar mücadelede devam edip gruptan namağlup şampiyon çıkmak istiyoruz” şeklinde ifadelere yer verdi.

ŞAMPİYONLUK YAKINDA

Arsin Futbol Kulübü başkanı Cengiz Öksüz başarıya adım adım ilerlediklerini belirterek, “Sıfırdan bir takım kurduk. Yönetimdeki arkadaşlarımızla ve takım çalıştırıcımız ile el ele vererek bu ekibi bir araya getirdik. Zaman zaman ekonomik olarak zorluklar çeksek de bunu sporcu arkadaşlarımıza yansıtmamaya çalıştık. Taraftarımız bize hiçbir maçta yalnız bırakmadı.  Namağlup olarak ligi tamamlamak istiyoruz. Şampiyonluğumuza az kaldı” dedi.

 

HERKES ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYSUN

Başkan Öksüz, “Önümüzdeki sezon  daha zor bir ligin kendilerini beklediğini belirterek, “genç bir yönetimimiz var. Ekonomik olarak desteğe ihtiyacımız var. Bu nedenle Arsin Sevdalılarının ve işadamlarının elini taşın altına sokmalarını istiyoruz. Bu takım tüm Arsin’in . herkesi yanımızda görmek istiyoruz. Bu birlik ve beraberliği bozmazsak ve elimizdeki kadroya  takviyeler yaparsak basamakları hızla  çıkmamız zor olmaz. Arsinspor layık olduğu yere en kıza zamanda çıkacaktır” ifadelerini kullandı.

 

‘BİRLİK VE BERABERLİK GECESİ’ DÜZENLECEĞİZ

Arsin Futbol Kulübü olarak birlik ve beraberlik günü adı altında gece düzenleyeceklerini ifade eden Öksüz sözlerini şöyle tamamladı: “Arsin Futbol Kulübü olarak 30 Ocak Çarşamba günü birlik ve beraberlik gecesi düzenleyeceğiz. Şampiyonluk yolunda emin adımlarla devam eden takımımıza moral ve destek için güzel bir gece organize edeceğiz. Gerek Arsinspor’un eski başkanları ve yöneticileri, gerekse spor camiasından herkesi gecemize davet edeceğiz. Arsin’de Arsinspor tekdir ve Arsinspor küllerinden yeniden doğacak.”