ARSİN'DE DOĞALGAZ KULLANIMI BAŞLADI 

ARSİN'DE DOĞALGAZ KULLANIMI BAŞLADI 

Arsin'de geçtiğimiz günlerde Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın katılımıyla ana hatlara verilen doğalgaz evlere ulaşmaya başladı.

Abonelik işlemlerinin de başladığı doğalgazı ilk kullanan ise Bulut ailesi oldu. Arsin Belediye Başkanı Muhammet Sait Gürsoy da bu vesileyle Bulut ailesinin evine misafir oldu. Doğalgaz sistemini açan ve ardından ocakta gazı ateşleyen Gürsoy, "Doğalgaza ilk abone olan Ali Şakir Bulut'a ve abonelik işlemlerini yaparak hanelerinde doğalgaz kullanımına başlayan hemşerilerimize de teşekkür ediyoruz. Uzun ve gayretli bir çalışma sonucunda bu güzel nimet ilçemize ulaşmış oldu. Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank'a, Enerji ve Tabi Kaynaklar eski Bakanı şu anda Hazine ve Maliye Bakanımız olan Sayın Berat Albayrak'a ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.

İlçemizde doğalgaz kullanımının yaygınlaşmasını temenni ediyor, vatandaşlarımızın Belediye binamızda bulunan Aksa Doğalgaz yetkililerinden abonelik işlemlerini başlatabileceğini hatırlatmak istiyorum" dedi.