Arsin’de İzinsiz tadilat tepki yarattı

Arsin’de İzinsiz tadilat tepki yarattı

Trabzon’un Arsin ilçesi Yeniköy Mahallesindeki 1950 yıllarından kalma Osmanlı motifiyle kaplı camiye, köy muhtarı Fatih Yılmaz tarafından usulsüz bir şekilde yapılan tadilat, halkın tepkisine yol  açtı. Tadilatın yapılmaya  devam edilmesi mahalle sakinlerini çileden çıkardı.

Trabzon’un Arsin ilçesi Yeniköy Mahallesindeki  1950 yıllarından kalma Osmanlı motifiyle kaplı camiye yapılan tadilat halkın tepkisine yol açtı.

Mahalle muhtarı Fatih Yılmaz tarafından usulsüz bir şekilde tadilat yapıldığı ileri sürülerek tadilatın yapılmaya devam edilmesi mahalle sakinlerini çileden çıkardı. Kök ve taş boya kullanılarak Osmanlı motifleriyle süslenen camiinin mahalle muhtarı tarafından izinsiz ve yetkisiz tadilat yapılarak tarihi yok etmeye çalışırken Anıtlar Kurulu tarafından tadilatın durdurulmasına kararının alınmasına rağmen camide yapılan tadilat vatandaşların tepkesine yol açtı. Tadilatı yaptıran muhtarın vatandaşın Anıtlar Kuruluna şikâyet ve bu kurumun durdurma kararına rağmen  Arsin Kaymakamlığı, Arsin Belediyesi ve Arsin Müftülüğünün müdahale etmemesi Mahallede tepkiyle karşılandı.