Arsin'de O Tesis 
bakın ne olarak kiraya verildi

Arsin'de O Tesis 
bakın ne olarak kiraya verildi

Arsin sahilinde ne olarak inşa edildi, 
bakın ne olarak kiraya verildi

27. dönem İYİ Parti Trabzon Milletvekili adayı Tuna Taşkın Arsin sahili hakkında açıklamalarda bulundu. Tuna Taşkın, “Arsin’de siyasiler kendi çıkar ve menfaatleri uğruna Arsin’i yok olma aşamasına getirmiştir” diyerek belediyeye tepki gösterdi.

Taşkın açıklamasında, “Arsin sahil dolgu alanın uzun yılar süren çalışmaların ardından yapılması ve üst yapıların tamamlanması ile ihale süreci başladı. Yalnız Trabzon’un Büyükşehir olması ile borçtan korkan Arsin belediyesi sahili Büyükşehir’e devretmiştir. Bugün gelinen noktada ise Otogar adı altında inşa edilen bölgenin, restoran olarak ihale edilmesi gerçekten içler acısıdır.

Arsin'de her şey yok oluyor.

Yıllardır yapılan yanlış siyasi hamleler iktidar partisinin güç sarhoşluğu, Arsin'i yok olma seviyesine taşıyor. En son olarak bin bir ümitle yapılan Arsin’in en büyük Projesi ve belediyenin yüz akı olarak gösterilen sahil projesi maalesef amacı dışında her şeye hizmet ediyor.  Korkak yöneticilik bu olsa gerek yapılan üst Yapı projesi maalesef ki borçtan korkulduğu için Trabzon Büyükşehir Belediyesi'ne devredildi. Kısacası Arsin’in kendi himayesinden çıkmış oldu. Fakat buradaki borçtan hiç korkmayarak mimarisi ile ticari alanlarıyla akıllı bir üstyapı yapılsaydı bu borç kendi kendine kiralamalar ile ödeme imkanı  vardı. Şimdi Arsin’in bir müjde gibi dile getirilen otogar maalesef ki restorana çevrildi ve ihalesi yapıldı. Artık Arsin’in adliyesi yok, askerlik şubesi yok,  Arsinspor’u yok ve en son otogarı da yok. Nesi mi var? çöp tesisi var. Yakında bu gidişle Arsin yok olacak. Bunun için değerli Arsinliler; Arsin'in yönetimi Arsin’in geleceği Arsin’in büyümesi için yeni bir sayfa açılması çok önem arz etmektedir. Unutmayın ki; 31 Mart 2019 seçimleri bir milat olacak Arsin’in kurtuluşu sizin elinizde oyunuzu kişisel ilişkilere göre değil Arsin’in ufkunu, Arsin’in geleceğini düşünerek kullanın” şeklinde ifadelere yer verdi.