Arsin’de servis şoförleri kazan kaldırdı!

Arsin’de servis şoförleri kazan kaldırdı!

Trabzon'un Arsin ilçesinde çalışma yapan iş makinelerinin yolu büyük ölçüde tahrip etmesi servis şoförlerini isyan ettirdi.

Trabzon'un Arsin’in yüksek kesiminde bulunan 10 mahallenin ulaşımının sağlandığı Yanbolu Vadisi'nde yollar; bölgede çalışma gerçekleştiren iş makinelerinin tahribi nedeniyle kullanılamaz hale geldi.Söz konusu mahallelerde 22 adet okul servisinin toplamda 243 öğreniciyi 2 aydır büyük zorluklar altında okullara taşındığı belirtildi.

Yanbolu-Santa Grup yolunun 24. ve 42. kilometreleri arasında yapılan yoğun çalışma sonucunda mağduriyet yaşayan servis şoförleri bugün eylem yapma kararı aldı.
Servis şoförlerinin yarın için de bir eylem hazırlığında olduğu öğrenildi.Okul şoförlerinin yayınladığı bildiride; "TİSKİ ve Trabzon Büyükşehir Belediyesi'ne sözlü ve yazılı müracaatlarımız olmasına rağmen yüklenici firmanın sahayı terketmesi 2 aydan olmasına rağmen henüz bir adım atılmamıştır. Bahse konu olan mahallelerde 22 tane okul servisi 243 öğrenciyi taşırken bu yolu kullanmaktadır ve köylülerin yolun bu halde bırakılması nedeniyle aşırı bir tepkileri söz konusudur ve son çare eylem noktasına gelmiştir." ifadelerine yer verildi.