Arsin’de Spor etkinlikleri haftası bitti

Arsin’de Spor etkinlikleri haftası bitti

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü ve Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından 07-13 Ekim 2019 tarihleri arasında ülkemizde 81 ilde düzenlenen Amatör Spor Haftası etkinlikleri başarıyla tamamlandı.

Arsin Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından ilçede düzenlenen programa 7 branşta toplamda 550 sporcu katıldı. Her yaştan insanın spor yapabileceği şekilde düzenli fiziksel aktivitelerin oluşturulmasını özendirmek ve yeni bireylerin spora kazandırılması için farkındalık oluşturmak amacıyla ortaklaşa düzenlenen Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında branşlarında dereceye giren sporcular, Arsin İlçe Spor Tesisleri’nde gerçekleşen törenle ödüllendirildi.


Amatör Spor Haftası kapsamında yapılan 7 branşta dereceye giren sporcuların ve takımların ödüllerini; Arsin Belediye Başkanı Muhammet Sait Gürsoy, Belediye Başkan Yardımcısı Sedat Özbakır, İlçe Gençlik ve Spor Müdürlü Taner Şentürk, İlçe Nüfus Müdürü Sadık Aktaş, İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürü Şenol Gürkan, Hastane Başhekimi Yasin Dilek, Belediye Meclis Üyesi Zeki Çin ve okul müdürleri takdim ettiler.