BANA FIRSAT VERİRSEN YAPABİLİRİM

BANA FIRSAT VERİRSEN YAPABİLİRİM

Sen küçüksün yapamazsın. Dur beceremezsin. Anlamazsın. Hayır! Yaparlar, Anlarlar, Becerirler. Yeter ki onlara fırsat ver.

Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü´nün koordinatörlüğünde Eğitimin Yıldızları-HOPO Proje yarışması kapsamında Arsin Atatürk İlkokulunda çok güzel etkinlikler yapılıyor. Anadolu Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı´nın da ortağı olduğu proje veliler tarafından ilgi görüyor, çocukların geleceklerine etki edecek olan projeler ile hem gelişiyor hem de öğreniyorlar.

Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü´nün koordinatörlüğünde Anadolu Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı´nın ortaklığında yürütülen Eğitimin Yıldızları-HOPO Proje yarışması kapsamında Arsin Atatürk İlkokulunda okul müdürü İbrahim Ayaloğlu öncülüğünde öğretmen Şeyda AYDIN tarafından yürütülen Bana Fırsat Verirsen Yapabilirim projesinde   Özlem Ayaz, Büşra Koç ve Tuba Hafize Çaķı rehberliğinde  özel eğitim ve ana sınıfı öğrencilerine çeşitli görev ve sorumluluklar veriliyor. Bunları yerine getiren öğrenciler öz güven sahibi bireyler oluyorlar.

Arkadaşım Yumurta Etkinliği

Öğrencilerimiz kendilerine verilen yumurtaları bir hafta boyunca okul ve evleri arasında kırmadan ve herhangi bir zarara uğratmadan itina ile taşıyarak tüm sorumluluğu taşıdılar. Bir haftalık süreç sonunda yumurtaya itina ile bakıp kırmadan süreci tamamlayan öğrencilere sorumluluk sertifikası verilerek kazandıkları davranışlar pekiştirildi.

Uygulanacak davranış yöntemleri

Ev işlerinde yaşlarına uygun sorumluluklar verilerek günlük yaşam becerileri kazandırıldı.

Atık malzemelerden kuş yemlikleri yaptılar. Yaptıkları bu yemlikleri okulun bahçesindeki ağaçlara astılar.

Saksıda çiçek yetiştirip Anneler Gününde annelerine hediye edecekler. Çiçekleri sulayıp yetiştirmenin sorumluluğu tamamen kendilerine ait.

Öğretmenleri rehberliğinde kantinden alışveriş yaparak kendilerinden istenilen kazanımları gerçekleştirmeleri sağlanacak.

Proje sonunda huzurevine gezi düzenlenecek.