Bir Hayali Gerçekleştirmek İçin Yola Çıktık!

Bir Hayali Gerçekleştirmek İçin Yola Çıktık!

ARSİNSPOR’U TARİHE GÖMEMEZDİK

Yanlış yönetimler ve sahipsizlik nedeniyle amatör kümeye düşen Arsinspor’un kapanmasına göz yumamadıklarına dikkat çeken Arsin FK Kulüp Başkanı Cengiz Öksüz, “ Arsin o şaşalı günlere geri dönecek” dedi

GERİ DÖNECEK
Arsinspor’un 3.Lig’de mücadele ettiği dönemlerde bir dönem Sarı-Siyahlı kulübün Başkanlığını yapan Cengiz Öksüz gelecekle ilgili dobra açıklamalarda bulundu. Arsinspor’un sahipsiz kalmasıyla Arsin futboluna sahip çıkan Öksüz İkinci Amatör Küme’de yer alan Yeşilyalıspor’u hayata geçirip Arsinspor’u yaşatmak ve ilçeyi o şaşalı günlere geri döndürmek istiyor. 

ŞOK YAŞADIK
Her zaman Arsinspor’un destekçisi olduğuna vurgu yapan Öksüz, “Başkanlık görevimi bıraktığım dönemlerde dahi kulübe sahip çıktım. Hiç bir maçını kaçırmadım. Arsin’de sportif anlamda birlik ve beraberliği sağlamak için bir dizi çalışmalar yapsam da bir türlü istediğimiz birlikteliği yakalayamadık. Bu nedenle de son derece üzgünüz. Gelinen noktada Arsinspor’un küme düşmesi bizleri şok etti. Arsinspor’u tarihe gömemezdik. Arsinpsorlu futbol severler olarak Arsin’i o şaşalı günlerine döndürmek bir hayali gerçekleştirmek için yola çıktık” diye konuştu.

ÇOK ÜZDÜ
İşte Öksüz’ün açıklamaları: Sezon başında yapılan genel kurulda aday çıkmayınca kulübe kayyum atanmasına karar verildi. Buna sessiz kalamazdık. Arsin gibi bir ilçenin futbol kulübünün olmayışı benim gibi bir çok sporseveri de son derece üzdü. Bazı arkadaşlarla bir araya gelerek geniş çaplı bir çalışma yaptık ve ASKF’nin raflarında kalan Yeşilyalıspor’u alarak ikinci amatör kümede liglere katılma kararı aldık. Arsinspor’u ise sadece alt yapı faaliyetlerinde kullanma kararı aldık.”

Gönüllü yöneticilerle yola çıktık

Bu oluşumun ilçede sevinçle karşılandığını sözlerine ekleyen Başkan Cengiz Öksüz; Çünkü yüzlerce genç kardeşimiz yeniden futbol oynama imkanı bulmuştu. Oynadığımız karşılaşmalarda takımlarını desteklemeye tribünlere gelen taraftarlarımızın ‘Bizi ve çocuklarımızı futboldan mahrum etmeyen bu yönetimi yürekten kutluyoruz. Onlardan Allah razı olsun’ şeklindeki söylemleri bizleri son derece mutlu etti. Şu an grubumuzun en başarılı takımları arasında ilk sıradayız. Amatör spora gönül vermiş arkadaşlarımızın özverili çalışmalarıyla ekonomik katkı sağlayabilecek dostlarımızı ziyaret ettik. Karınca kararınca bizlere ve kulüplerine destek verdiler vermeye de devam ediyorlar. Hepsine sonsuz teşekkürlerimizi iletiyorum ”dedi.

Alt yapı olmazsa olmazımızdır

Alt yapıda U11’den  U19’a kadar tüm kategorilerinde Arsinspor olarak maçlarını oynamaya devam ettiklerini de belirten başkan Öksüz konuşmasına şöyle devam etti. “Amatörde alt yapı futbolun olmazsa olmazıdır. Toplamda 180 sporcunun bulunduğu alt yapımızın teknik sorumluluğunu Mesut Tüysüzoğlu hocamıza emanet ettik. Mesut hocamız alt yapının her şeyidir. Beraberinde 2 Altyapı hocası da onunla birlikte görev yapmaktadır. İlçemizde bulunan sentetik sahadaki antrenmanlarımızı yüzlerce ailenin izlemeye gelmesi Arsin’de futbolun ne kadar çok sevildiğini göstermektedir. Yani bizim alt yapımız bir aile gibidir. Sezon bitiminde bu sporcuların hepsi Arsin Futbol Kulübü olarak bizim uhdemize geçecek. Bu işin resmiyeti ile ilgili Futbol Federasyonuna gerekli müracaatlar yapıldı ve parası yatırıldı. Önümüzdeki sezon liglerde Arsin Futbol Kulübü olarak mücadele edeceğiz”.

Herkes bildiği işi yapmalı

İkinci amatör kümede iki beraberlikle namağlup olarak yollarına devam ettiklerini de belirten başkan Öksüz sözlerini şöyle tamamladı; İlçemizin yetiştirdiği başarılı antrenörlerinden Fatih Turan kardeşimizin teknik anlamda işine karışmayız. Bizim işimiz sporcularımızın ve hocamızın ihtiyaçlarına cevap vermektir. Herkes bildiği işi yapacak. Arsinspor’un tarihine bakıldığında işi bilenlerin görevde olduğu dönemlerde kulüp başarılı olmuş, ama ‘her şeyi ben bilirim’ mantığı ile yöneticilik yapanların döneminde hüsran yaşamıştır. Biz haddimizi biliriz. Ben ve yönetici arkadaşlarımın kulübümüzden hiçbir beklentisi yoktur. Bir ilçenin kalkınmasında turizm ne kadar önemli ise, sporda turizm için önemli bir tanıtım aracıdır. Ülkemiz insanlarının hasret kaldığı sevgi, barış, kardeşlik duyguları içerisinde varlığımızı sürdürmek en büyük dileğimizdir. Centilmenlik sınırlarını aşmadan yarış içinde olmak her kulübün öncelikli düşüncesi olmalı”