CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya: Arsin ve Yomra'nın yol sorununu TBMM'ye taşıdı

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya: Arsin ve Yomra'nın yol sorununu TBMM'ye taşıdı

Arsin Yanbolu-Santa Grup Yolu üzerinde yapılmakta olan içme suyu ve arıtma tesisi inşaat işlerini yapan firmanın araç yolunu kapatması ve çalışırken kullandığı paletli iş makineleri İşhan, Üçpınar, Yolaç, Atayurt, Başdurak, Maden, Kılıçlı, Çamlıyurt ve Tandırlı Mahallelerimize hizmet eden yola büyük zararlar vermiş ve bu yolu kullanan vatandaşlarımızı çok mağdur etmiştir.

TBMM Genel Kurul Tutanağından:

AHMET KAYA (Trabzon) - Teşekkürler Sayın Başkan. Trabzon'da Yanbolu-Santa Grup Yolu üzerinde yapılmakta olan içme suyu ve arıtma tesisi inşaat işlerini yapan firmanın araç yolunu kapatması ve çalışırken kullandığı paletli iş makineleri İşhan, Üçpınar, Yolaç, Atayurt, Başdurak, Maden, Kılıçlı, Çamlıyurt ve Tandırlı Mahallelerimize hizmet eden yola büyük zararlar vermiş ve bu yolu kullanan vatandaşlarımızı çok mağdur etmiştir.

Ayrıca, 22 okul servisi iki aydır büyük zorluklar altında 243 öğrencimizi bu tahrip edilmiş yolu kullanarak okula taşımaya çalışmaktadır.

Sorunu çözebilmek için iki aydır uğraşan ve yaptıkları başvuruları karşılıksız kalan servis şoförleri soruna dikkat çekmek için üç gün boyunca öğrencileri okula taşımama kararı almıştır.

Buradan Trabzon Büyükşehir Belediyesi yetkililerini göreve çağırıyor, Santa-Yanbolu yolunu kullanan vatandaşlarımızın haklı sesine kulak verilmesini, yolun trafiğe kapatılmadan çalışma yapılmasını ve tahrip edilmiş yolun ivedilikle düzeltilerek asfaltlanmasını talep ediyoruz. Teşekkür ediyorum.