DR.ERDEM ŞEN ÇITAYI YÜKSELTİYOR!

DR.ERDEM ŞEN ÇITAYI YÜKSELTİYOR!

 

Trabzon’da sağlıkla ilgili gelişmeleri yakından takip eden vatandaşlar son yaşananlarla ilgili dile getirdikleri iddia ise şu şekilde, “Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Muhammet Güven kamu hastanelerinin durumunu değerlendirmek üzere geçtiğimiz hafta boyunca Trabzon'da idi.

İl Sağlık Müdürü, Başkan, Başkan Yardımcıları ve hastane idarecileriyle yoğun toplantılarla bir araya gelen Güven, iddialara göre Trabzon'da sürdürülen sağlık politikalarından pek memnun kalmamış. Trabzon'dan Bakanlığa gelen maddi manevi destek taleplerine genel olarak olumlu yaklaştıkları halde sahada yeteri kadar söz sahibi olunamadığından yakınan Bakan Güven, aynı potansiyele sahip illere oranla Trabzon'un gerilerde kaldığından yakınmış.

Hizmet kalitesiyle gündeme gelmesi dururken, vatandaşların tepkisine neden olan olumsuzluklarla basında yer alan sağlık teşkilatına bu zamansız ziyaretin dönüşü nasıl olacak bekleyelim görelim. Unutmadan, Trabzon İl Sağlık Müdürlüğü makamına, uzun yıllar Arsin Belediye Başkanlığı yaptıktan sonra İl Sağlık Müdürlüğü  Destek Hizmetleri Başkanlığı görevine getirilen Dr. Erdem Şen'in atanacağı da yine kulağımıza gelen bilgiler arasında.”

Ne diyelim her şeyin başı sağlık olduğuna göre sağlık alanındaki gelişmelerde pür dikkat takip ediliyor.