GÖREVİMİZİN BİLİNCİNDEYİZ

GÖREVİMİZİN BİLİNCİNDEYİZ

Ortahisar Ziraat Odası 1. Olağan Genel Kurulu gerçekleşti. Ortahisar Belediyesi Çok amaçlı salonda gerçekleşen seçime tek liste ile gidildi. 64 delegenin oy kullandığı seçimde Mevcut Başkan Mustafa Bekar yeniden başkan oldu.

Mustafa Bekar burada yaptığı açıklamada her zaman çiftçinin sesi olmaya çalıştıklarını söyledi. Bekar konuşmasında hayata geçirdikleri projeler ile ilgili bilgi verdi. Bekar açıklamasında, “Bizi bu göreve layık görenlere teşekkür ediyoruz. Ziraat Odası olarak ilçemizin el verdiği koşullarda katkılar sunmaya çalışıyoruz. Çiftçilerimize her zaman ön ayak olmaya çalışıyoruz. Toprağa eli değen herkese bu konuda hem öğretmenlik yapıyor hem de uygulamalı eğitimler ile seminerler veriyoruz” dedi.

Görevimizin Bilincindeyiz

Bekar, “Bizler görevimizin bilincindeyiz. Araştırıyoruz, öğretiyoruz, kendimizi yetiştiriyoruz. Bizler bu göreve layık olmazsak bırakıp gideriz. Ziraat Odaları çiftçinin sesidir, kulağıdır, kendisidir. ” diyerek “Fındık üreticisi gerçek hakkını alabilmesi için verdiğimiz uğraşlar Trabzon ve Türkiye genelinde bizim gurur kaynağımız olmuştur. Fındık üreticimize bütün bağırmalarıma, çabalarıma maliyeti 14 lira olan fındığın fiyatı 11 lira açıklandığı zaman bazıları çok fazla dedi. Maliyeti 14 lira olan fındığı 11 liraya satılmasında ki ızdırap ortadadır.” Şeklinde konuştu.

Çalışmalarımız Devam Edecek

Bekar açıklamasında; “Bütün çabalarımızın sonucunda haklı olduğumuz ortaya çıktı. Sayın Cumhurbaşkanımızın açıklaması ile netliğe kavuştu. Cumhurbaşkanımızdan ricamızdır Karadenizliyi unutmamak lazımdır. El ele vererek çiftçilerimizin hak ettiği ücreti almak konusunda gayret edeceğiz. Çalışmalarımız katlanarak devam edecek.” İfadelerini kullandı. Toplantıya; Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Arsin Belediye Başkanı Erdem Şen, Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Başkanı Bekir Aktürk, üyeler, çiftçiler ve vatandaşlar katıldı.

Sonay ÇALUK