Gürsoy Arsin STK'ları Eleştirdi

Gürsoy Arsin STK'ları Eleştirdi

Arsin’i Yaşa Yaşatma Kültür Ve Dayanışma Derneği Başkanı İsmail Gürsoy Arsin’deki Sivil toplum kuruluşlarına seslenerek, ortak paydamız Arsin ise buyurun size Arsin dedi.

Arsin Futbol Kulübünün başlatmış olduğu Bir Saatte Sen Al Takımına Destek Çık kampanyasına 20 Adet saat alarak destek veren Arsin’i Yaşa Yaşatma Kültür ve Dayanışma Derneği başkanı İsmail Gürsoy Arsin’de faaliyet gösteren diğer derneklere seslenerek ‘’ tabela ve seçim derneği olmayın diyerek hem Arsin FK ya desteğe hem Arsin’e sahip çıkmaya davet etti.

 

Gürsoy’’ Gecen yıl ilçemizde kurulan ve Yeşilyalı Arsin FK olarak 1. Amatör de mücadele eden spor takımının yapmış olduğu kampanyaya destek çığ gibi büyürken Arsin’de ki sivil toplum kuruluşları neden sessiz kalıyor.

Seçim yok siyaset yok diye kabuklarına mı çekildiler. Seçimlerden önce yüzlerce kişiyi bir araya toplayıp biz bağımsızız deyip sonrada amaçlarına ulaşınca aşşaya oturan platformlar, dernekler neredesiniz, değerli iş adamları ve onların bağlı oldukları dernekler, özel davetiye mi bekliyorsunuz, siyaset veya seçim olsa en ön safta yerlerinizi alırsınız, gelin birlik olalım, ortak paydamız Arsin olsun.

Arsin’de gençlere hizmet eden bir spor kulübü var ama maddi imkansızlıklarla boğuşuyor, bu bir sosyal sorumluluk projesidir, bu projeye maddi olarak destek vermek yada kaynak sağlamak Arsin’deki her siyasinin her makam ve koltuk sahibi, oda başkanları, sivil toplum kuruluşlarının boynunun borcudur. Dedi.

Gürsoy siteminin destek vermeyenlere olduğunu dile getirerek destek verenlere de teşekkür etmeyi ihmal etmedi.

Gürsoy’’ Arsin’in fedai iftiharı olan Arsinspor onursal başkanı Arsinli iş adamı İbrahim Usta her platforma Arsin’i desteklediği gibi sivil toplum kuruluşlarını da yıllardır desteklemektedir. Arsin Futbol Kulübü’nü de desteklemektedir, kendisine şahsım ve Arsin FK adına teşekkür ederim, dedi.