Trabzon CHP Milletvekili Ahmet Kaya Arsin’deki O Dereyi Meclise Taşıdı

Trabzon CHP Milletvekili Ahmet Kaya Arsin’deki O Dereyi Meclise Taşıdı

CHP Trabzon Milletvekili Kaya, Arsin ilçesindeki Çiçekli Deresini TBMM Genel Kurulu’na taşıdı.

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, Trabzon’un Arsin ilçesi Yeşilyalı mahallesinden geçen Çiçekli Deresini TBMM Genel Kurulu’na taşıdı. Kaya, “Çiçekli Deresi için 2016 yılında ihale edilen taşkın koruma projesi ödenek yetersizliği nedeniyle bitirilememiştir.” dedi.

“2019 YILINDA AÇIKLANAN SON ÖDENEK 2 LİRA”

 Milletvekili Kaya, “Trabzon Arsin Yeşilyalı mahallemizden geçen Çiçekli Deresi için 2016 yılında ihale edilen taşkın koruma projesi ödenek yetersizliği nedeniyle bitirilememiştir. Devlet Su İşleri 22. Bölge müdürlüğü ile Arsin Belediyesi arasındaki kamulaşma problemleri nedeniyle inşaatına ancak 2017 Ekim ayında başlanan projenin bu zamana kadar sadece %16’sı tamamlanabilmiştir. Bugüne kadar proje için ayrılan ödenekler imalatı dahi karşılayamamıştır. 2019 yılında açıklanan son ödenekse 2 lira yanlış duymadınız 2 lira gibi komik bir rakamdır. Yoğun yağış yaşandığında Çiçekli Deresi taşmakta, 30’a yakın ailenin fındık bahçeleri ve arazileri zarar görmektedir. Çubuklu mahallemize giden yol, sular altında kalmaktadır.” dedi.

“TAŞKIN KORUMA PROJESİNİN TAMAMLANMASINI TALEP EDİYORUZ”

Yetkililere seslenen milletvekili Kaya, “Buradan yetkililere çağrıda bulunuyorum, vatandaşlarımızın daha fazla mağduriyet yaşamadan Çiçekli Deresi ıslah projesi için gerekli ödeneklerin acilen çıkarılmasını ve taşkın koruma projesinin bir an önce tamamlanmasını talep ediyoruz.” şeklinde konuştu.