Vali Ustaoğlu, Arsin'de İncelemelerde Bulundu

Vali Ustaoğlu, Arsin'de İncelemelerde Bulundu

Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Arsin İlçesinde bir dizi ziyaretlerde bulundu.

Ziyaretler sırasında Vali İsmail Ustaoğlu’na İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Halil Şen  ve İl Emniyet Müdürü Orhan Çevik eşlik etti.

Vali Ustaoğlu ve beraberindekiler, ilk olarak Arsin Kaymakamlığı’nı ziyaret ederek Kaymakam Yakup Güven’den ilçede yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Sonrasında esnaf ziyareti yapan Vali Ustaoğlu, ziyaretler sırasında esnaflarla ve vatandaşlarla sohbet etti.

Ardından Arsin Belediyesi’ni ziyaret eden Vali Ustaoğlu’na, Arsin Belediye Başkanı Dr. Erdem Şen ilçede yapılan çalışmalar hakkında bilgi sundu.  

İlçe Jandarma Komutanlığı ile İlçe Emniyet Müdürlüğünü’de ziyaret eden Vali Ustaoğlu ve beraberindekiler kurumlarda yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Arsin ilçesinde okul ziyaretleri de yapan Vali Ustaoğlu, protokol üyeleri ve İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş ile Arsin Mehmet Akif Ersoy İlk ve ortaokulunda incelemelerde bulundu. Ziyarette okul bünyesindeki Robotik Kodlama Merkezini ve sınıfları gezen Vali, öğrencilerle ve öğretmenlerle sohbet etti.

Vali Ustaoğlu, 1993 yılında Bingöl’de terör saldırısında şehit edilen 33 askerimizden biri olan Arsinli şehidimiz Jandarma Er Haydar Arslan’ın ailesini ziyaret ederek onlarla bir süre sohbet etti. Burada şehitlerimiz için dua eden Vali Ustaoğlu “Ülkemizin birlik ve beraberliği, güvenliği için hayatını kaybeden şehitlerimizin aileleri her zaman başımızın tacıdır” dedi.

Arsin Yeşilce Özel Eğitim, Mesleki Eğitim Merkezi’ni  de ziyaret eden Vali Ustaoğlu, burada incelemelerde bulundu. Eğitim gören özel gereksinimli çocukların yaptığı çalışmaları inceledi.

Vali Ustaoğlu daha sonra Arsin Organize Sanayi Bölgesi’ni ziyaret ederek OSB Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çelebi ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle toplantı yaptı çalışmalar hakkında bilgi aldı.Arsin Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren üretim tesislerini ziyaret ederek  incelemelerde bulundu.  

Vali, son olarak Arsin Yeşilyalı Merkezi Kur’an Kursu Öğrenci Yurdunu ziyaret etti. Yeşil İlme Hizmet Vakfı Başkanı Ahmet Özdemir’den eğitim faaliyetleri hakkında bilgi aldı.