Yatırım Adası’nı Bakan Varank takip ediyor

Yatırım Adası’nı Bakan Varank takip ediyor

AK PARTİ Trabzon İl Başkanlığının düzenlediği kasım ayı Danışman Mecilsi toplantısında konuşan Milletvekili Adnan Günnar Trabzon’un mega yatırımlarından Yatırm Adası’nı konu etti. Günnar, “İstihdam anlamında bizi ilgilendiren Yatırım Adası’nı Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mustafa Varank beyfendi takip ediyor.” dedi.

AK Parti Trabzon Milletvekili Adnan Günnar, Trabzon’un mega yatırımlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Günnar, “Trabzon’a has olarak yatırım adasının kanununu Meclisten çıkardık. Sanayi ve Teknoloji Bakanı’mız Mustafa Varank Beyefendi konuyu yakından takip ediyor. Bunlar bizi nasıl ilgilendiriyor? İstihdam anlamında ilgilendiriyor.” dedi. AK Parti Trabzon İl Başkanlığının düzenlediği Kasım Ayı Danışma Meclisi Toplantısı’nda konuşan Günnar, “Biz şimdi Mart 2019 seçimlerinde de Türkiye’nin önünü kesmek isteyen anlayışa ‘Artık yeter, dur!’ diyeceğiz. Başarılarımızın önüne set kurmak isteyenlere ‘Dur!’ diyeceğiz. Biz sadece Türkiye’ye değil, Trabzon’a yaptıklarımızla seçim sandıklarından % 70’lere varan oylarla çıkıyoruz. Bugüne kadar Trabzon’a ne söz verdiysek yaptık. Biz bakanlarımızla, milletvekillerimizle sizden aldığımız yetkiye layık olabilmek için gece gündüz demeden çalıştık ve sadece Trabzon’a has olarak yatırım adasının kanununu Meclisten çıkardık. Sanayi ve Teknoloji Bakanı’mız Mustafa Varank Beyefendi konuyu yakından takip ediyor. Bunlar bizi nasıl ilgilendiriyor? İstihdam anlamında ilgilendiriyor. Trabzon, hasta başına düşen yatak sayısı anlamında Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk 4 ilinden biriyken, biz ‘yetmez’ dedik. Yine sadece Trabzon’a özel bir kanun çıkarttık ve Akyazı’da Trabzon Şehir Hastanesini gerçekleştiriyoruz. Teklifler verildi, ihale süreci devam ediyor. Biz Trabzon’un bunların dışında eğitim merkezi olması için 3. üniversiteyi, Trabzon Üniversitesini de kurduk.” dedi.

Yapılan icraatları kapı kapı dolaşıp anlatacaklarını söyleyen Günnar,  “Az önce belediye başkanımızın dediği gibi bunları burada anlatmaya kalkarsak zaman yetmez ama teşkilatlarımızdan şunu rica ediyorum: Bu icraatları kapı kapı dolaşarak anlatmak bizim boynumuzun borcudur. Biz birtakım spekülasyonlara her zaman gereken dersi teşkilatımızla veriyoruz. Şimdi en zor seçimlerden birine giriyoruz. Partinin kuruluşundan beri bütün yerel seçimler bizim için en zorlu süreç olmuştur. Ama bu süreci kadın, gençlik, il ve ilçe teşkilatlarımızla ve il başkanlığımızın önderliğinde bir araya gelirsek temiz, güzel yerel yönetimleri oluşturup geçmişte yaptıklarımızın dışında gelecekte yapacaklarımızı masaya yatırırsak Trabzon’a hizmet ederiz.” şeklinde konuştu.

Aydın GELLECİ